Promise FS 600

Promise FS 600

Aktif Madde 600 g/l İmidacloprid
Formülasyon Şekli Tohum İlaçlaması İçin Akıcı Konsantre (FS)
Ambalaj 100cc – 250cc – 1Lt

Açıklama

PROMİSE 600 FS isimli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 4A olarak sınıflandırılmış bir insektisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Buğday Mısır Patates Şeker Pancarı
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU
ŞEKER PANCARI Telkurtları (Agriotes spp.)
Yaykuyruklular (Collembola spp.)
Toprak pire böcekleri (Chaetocnema spp.)
1500 ml / 100kg tohum
MISIR Telkurtları (Agriotes spp.) 600 ml / 100 kg tohum
PATATES Telkurtları (Agriotes spp.) 35 ml / 100 kg tohum
BUĞDAY Ekin kamburböceği (Zabrus spp.) 235 ml / 100 kg tohum

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANIM ŞEKLİ:

Şekerpancarı: Şeker pancarı tohumlarının rutubete olan duyarlılığı nedeni ile ve hassas bir uygulama yapabilmek için profesyonel uygulama düzenleri olan tohum işleme ve uygulama fabrikalarında uygulanacak ürün karışımı hacmi ekipman tipine, karışımına giren diğer maddelere ve kurutma imkanlarına bağlıdır. Bu nedenle mevcut tohum ilaçlama ekipmanı talimatına uyunuz.

Mısır:100 kg. tohum için önerilen miktar ürün 1 litre suya ilave edilir ve iyice karıştırılarak düz bir zemine yayılmış naylon üzerindeki tohuma yarısı ilave edilerek karıştırılır, sonra diğer yarısı ilave edilir ve tekrar iyice karıştırılır. Aynı işlem kaskat ve uygulama bidonları içinde geçerlidir. Uygulama sonrası tohumlar serilerek havalandırılır. Rutubeti düşürüldükten sonra hemen ekilmelidir.

Patates: Tohumluk patatesler düz bir zemine üzerine yayılır. 100 kg. tohumluk için önerilen ürün miktarı bir kova içerisindeki 1-1,5 litre suya ilave edilip, iyyice karıştırılarak pülverizatöre aktarılır. Hazırlanan karışım tohumluk patateslerin üzerine önce yarısı püskürtülerek patatesler kürekle ters yüz edilir. Sonra ürünün kalan yarısı püskürtülerek uygulama tamamlanır. Uygulamada dikkat edilecek husus su miktarının tohumluğu ıslatacak fakat akmayacak miktarda olmasıdır. Uygulamadan hemen sonra ekim yapılabileceği gibi tohumlukların nemi kuruduktan sonra çuvallanarak veya dökme olarak birkaç gün beklenebilir. Uygulama, çuvallama ve dikim sırasında lastik eldiven giyilmelidir.

Buğday: 100 kg. tohum için önerilen miktar ürün 1,5 litre suya ilave edilir ve iyice karıştırılarak düz bir zemine yayılmış naylon üzerindeki tohuma yarısı ilave edilerek karıştırılır, sonra diğer yarısı ilave edilir ve tekrar iyice karıştırılır. Aynı işlem kaskat ve uygulama bidonları içinde geçerlidir. Uygulama  sonrası tohumlar serilerek havalandırılır. Rutubeti düşürüldükten sonra hemen ekilebilir veya ekim zamanına kadar depolanabilir. Rutubetli olarak depolanırsa rutubet nedeni ile sürme gücü düşer.

Hemen İndir
Hemen İndir