Korpula 75 WG

Korpula 75 WG

Aktif Madde % 75 Halosulfuron Methyl
Formülasyon Şekli uda dağılan granül(WG)
Ambalaj 30 gr- 50 gr

Açıklama

KORPULA ®75 WG adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup B,2 olarak sınıflandırılmış bir herbisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Çeltik Mısır
BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU VE DÖNEMİ
ÇELTİK Kız otu (Cyperus difformis),
Topalak
(Cyperus rolundus)
Kurbağa Kaşığ(Alisma plantago aquatica)
Sandalya Sazı (Scirpus spp.)
3 g/ da Çıkış sonrası (post-emergence) Yabancı otlar 2-3 yapraklı dönemde iken tek uygulama.
MISIR Horozibiği
(
Amaranthus hybridus)
Domuz Pıtrağı
(Xantium strumarium)
4 g/ da Çıkış sonrası (Yabancı otlar 2-3 yapraklı dönemde iken tek uygulama).
Topalak
(Cyperus rolundus)
6 g/ da Çıkış sonrası (Yabancı otlar 3-6 yapraklı dönemde iken tek uygulama.)

ÖNEMLİDİR:

Mısırda uygulama sırasında hazırlanan ürün karışımına % 0,05 oranında yayıcı-yapıştırıcının katılması zorunludur. Aksi halde etkisizlik görülür.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Yabancı otların çıkışından sonra kullanılan sistemik herbisittir. Kök ve yaprak yolu ile absorbe olarak bitkide büyüme noktasına taşınır. Burada proteinlerin sentezini engelleyerek bitkinin büyümesini durdurur ve sonuç olarak yabancı otlar ölür. Sadece bitkilerde bulunan proteinlerin sentezini engellediği için sıcakkanlı hayvanlara zehirliliği çok düşüktür. KORPULA ®75 WG  yi uygun olmayan koşullarda, yetersiz gübreleme, dolu, don, zararlılar ve hastalık gibi bitkinin stres altında olduğu zamanlarda uygulamayınız.

Çeltikte Uygulama Şekli: Yabancı otlar 2-3 yapraklı iken uygulanmalıdır. 5-10 cm derinliğinde su dolu tavalara, dekara 40-50 lt su ile uygulanır. Uygulamada T-jeet memeli ilaçlama aleti kullanılması ve uygulama sonrasında aletin iyice temizlenmesi önerilir. En iyi yabancı ot kontrolü için ilaçlamadan sonraki 4-5 gün boyunca tavalardaki su boşaltılmamalı ve tavalar arasında su geçişi engellenmelidir. Mısırda Uygulama Şekli: Aktif olarak büyüyen otlara karşı dekara 20-40 lt su ile traktörle uygulanır. Uygulama sırasında hazırlanan ilaç karışımına % 0,5 oranında yayıcı-yapıştırıcının katılması zorunludur. İlacın hazırlanması sırasında en son olarak yayıcı yapıştırıcıyı ilave edin. Uygulamadan sonraki 4 saat içerisinde yağmur yağarsa veya sulama yapılırsa etkinliği azalabilir. Uygulama sırasında düzenli püskürtme yapmaya, ara sıra atlamalardan kaçınmaya, üst üste püskürtme yapmamaya ve ilacın sürüklenmemesine çalışın.  Uygulamadan sonra en az 7 süreyle tarlada sürüm gibi mekanik işlem yapmayın. Hazırlanan ilacı en geç 24 saat içerisinde kullanın. Hemen kullanılmayacaksa bekletme sonrasında tekrar karıştırmadan kullanmayınız. Uygulama sırasında mısır bitkisinin veya diğer yabancı otların altında kalan yabancı otlar yeterince ilacı alamaz, dolayısıyla kontrol edilemezler. KORPULA ®75 WG topalak otunu çıkış öncesi kontrol etmez. Bu nedenle uygulama sonrasında geç çimlenen toprakların kontrolü beklenemez. Bu koşullar altında ikinci bir aplikasyon gerekebilir. Topalak otunun aktif büyüme döneminde 3 yapraklıdan çiçeklenme öncesine kadarki dönemde kontrol eder. Çok erken dönemde ilaç atılırsa ikinci bir uygulama gerekebilir.

Hemen İndir
Hemen İndir