Sumatra

Sumatra

Aktif Madde 200 g/L Azoxystrobin, 80 g/L Cyproconazole
Formülasyon Şekli Süspansiyon Konsantre (SC)
Ambalaj --

Açıklama

SUMATRA isimli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup C3 ve G1 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Buğday
KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU Son Uygulama İle Hasat Arasındaki Süre
Buğday Tahıl Küllemesi (Erysiphe graminis) 100 ml / da 42 gün
Buğday Kahverengi Pas (Puccinia recondita) 100 ml / da 42 gün
Buğday Septorya yaprak lekesi (Septoria tiritici) 100 ml / da 42 gün

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANIM ŞEKLİ:

Buğdayda Tahıl Küllemesi 

İklim koşulları dikkate alınarak hastalığın seyri izlenmeli, hastalığın bitkinin üst tarafına doğru ilerlediği durumlarda üst yaprakların özellikle bayrak yaprağının hastalıkla bulaşmasını engellemek amacıyla yeşil aksam uygulamasına başlanmalıdır.

Buğdayda Kahverengi Pas

Hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamalara başlanmalıdır. Pas etmenlerine karşı yeşil aksam uygulaması yapılır. Yaprakların ve sapın yüzeyi karışım ile iyi bir şekilde kaplanmalıdır.İklim koşulları ve hastalığın durumu dikkate alınarak gerektiğinde 21-28 gün aralıklarla uygulamalara devam edilmelidir. Hasada bir ay kala, bitki olgunlaşma dönemine girdiğinden dolayı uygulama yapılmamalıdır.

Buğdayda Septorya Yaprak Lekesi 

Eğer iklim koşulları hastalığın gelişmesine uygun gidiyorsa ve epidemik bir durum olasılığı varsa yeşil aksam uygulaması yapılır. Genel olarak uygulama için en uygun zaman bayrak yaprağının tamamen açıldığı kın döneminin sonu veya başak çıkışı öncesidir. Erken dönemde bitkinin üst kısımlarına doğru tırmanan bir enfeksiyon durumunda bayrak yaprağının çıkması beklenmemelidir. Aynı şekilde,tarla bulaşıksa ve başaklanma döneminde yağışlı havalar devam ediyorsa ekonomik zarar söz konusu olabileceğinden uygulama yapmaya gerek duyulabilir. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda, bitki koruma ürünlerinin etiketinde belirtilen etki süreleri dikkate alınmalıdır.

Hemen İndir
Hemen İndir