Şövalye

Şövalye

Aktif Madde 225 g/l Tebuconazole, 75 g/l Flutriafol
Formülasyon Şekli Süspansiyon Konsantre (SC)
Ambalaj ---

Açıklama

ŞÖVALYE isimli bitki koruma ürünü etki mekanizmasına göre Grup G1; 3 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Buğday
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU VE DÖNEMİ SON UYGULAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE
Buğday Sarı pas (Puccinia striiformis) 100 ml/da 49 gün
Buğday Tahıl Küllemesi (Erysiphe graminis) 100 ml/da 49 gün
Buğday Septorya Yaprak Lekesi (Septoria tritici) 100 ml/da 49 gün

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ :

Buğday sarı pas: Hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamalara başlanmalıdır. Pas etmenlerine karşı yeşil aksam uygulaması yapılır. Yaprakların ve sapın yüzeyi karışım ile kaplanacak şekilde uygulama yapılmalıdır. İklim koşulları ve hastalığın durumu dikkate alınarak gerektiğinde 10-14 gün aralıklarla uygulamalara devam edilir.

Buğdayda tahıl küllemesi: İklim koşulları dikkate alınarak hastalığın seyri izlenmeli, hastalığın bitkinin üst tarafına doğru ilerlediği durumlarda üst yaprakların özellikle bayrak yaprağının hastalıkla bulaşmasını engellemek amacıyla yeşil aksam uygulamasına başlanmalıdır.

Buğdayda septorya yaprak lekesi: Eğer iklim koşulları hastalığın gelişimine uygun gidiyorsa ve epidemik bir durum olasılığı varsa yeşil aksam uygulaması uygulanır. Genel olarak uygulama için en iyi zaman bayrak yaprağının tamamen açıldığı kın döneminin sonu veya başak çıkışı öncesidir. Erken dönemde bitkinin üst kısımlarına doğru tırmanan bir enfeksiyon için bayrak yaprağının çıkması beklenmemelidir. Aynı şekilde, tarla bulaşıksa ve başaklanma döneminde yağışlı havalar devam ediyorsa ekonomik zarar söz konusu olabileceğinden uygulamaya gerek duyulabilir.

Hemen İndir
Hemen İndir