Pyramite

Pyramite

Aktif Madde % 20 Pyridaben
Formülasyon Şekli Islanabilir Toz (WP)
Ambalaj 500g – 750g – 1Kg

Açıklama

PYRAMİTE adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 21A olarak sınıflandırılmış bir akarisit- insektisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Domates (Sera) Elma
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU SON UYGULAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE
ELMA İki Noktalı Kırmızı örümcek (Tetranychus urticae) 75 g/100 L su (Larva, Nimf, Ergin) 21 gün
Avrupa Kırmızörümceği (Panonychus ulmi) 50 g/100 L su (Larva,Nimf,Ergin 21 gün
DOMATES (Sera) Beyazsinek (Bemisia tabaci) 100 g/100 L su (Larva, Ergin) 3 gün
Pas Akarı (Aculops lycopersi) 75 g/100 L su (Larva, Ergin) 3 gün

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Elmada iki noktalı kırmızı örümcek ve Avrupa kırmızörümceğine karşı kış mücadelesi önerilmemektedir. Ancak diğer zararlılara karşı yapılan kış mücadelesi, kışı yumurta halinde geçiren Avrupa kırmızı örümceği ve Kahverengi örümceğe karşıda etkili olmaktadır. Akarların kimyasal mücadelede uygulama zamanının doğru bir şekilde belirleyebilmek için, bahçedeki kırmızı örümcek yoğunluğunun saptanması gerekir. Bu amaçla bahçeyi temsil edecek şekilde 10-ağaçta koparılan 100 yaprakta sayım yapılmalıdır. Yapılan sayımlarda yaprak başına ortalama 8-10 adettin üzerinde kırmızı örümceğin bulunması durumunda uygulama yapılmalıdır.

 

Domateste beyazsineğe karşı genel olarak 5 dekarlık alan bir ünite olarak kabul edilir. Beyazsinek ile bulaşık olduğu saptanan tarlaya köşegenler yönünden girilir. Her beş adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva+ pupa olduğunda uygulama yapılır.

 

Domateste pas akarına karşı ilk olarak bitkiler kontrol edilir. Bitkilerin özellikle toprağa yakın kısımları incelenerek, pas rengini alan bitkilerden yaprak örnekleri alınır. Yapraklar stereo binoküler mikroskop altında incelenerek zararlı aranır. Zararlının görüldüğü bitkiler ve çevresinde lokal uygulama yapılır. İki veya üç gün aralıklarla bitkiler incelenir ve yayılma olması halinde tüm alana bitki koruma ürünü uygulanır.

 

Hıyar da kırmızı örümceğe karşı tesadüfen seçilen bitkilerin dip ve orta yapraklarında dekar başına yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına 5 adet canlı kımızı örümcek görüldüğünde uygulamaya karar verilir.

Hemen İndir
Hemen İndir