Malamala 30 DG

Malamala 30 DG

Aktif Madde Indoxacarb
Formülasyon Şekli Suda Dağılabilen Granül (WG)
Ambalaj 100 gr

Açıklama

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: MALAMALA 30 DG adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 22A olarak sınıflandırılmış bir insektisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Bağ Biber Domates
Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Uygulama Dozu Son Uygulama ile hasat arasındaki süre
BİBER(SERA) Pamuk yaprakkurdu

(Spodoptera littoralis)

17 g/ 100 L su

(Larva)

3 gün
DOMATES(SERA ) Pamuk yaprakkurdu

(Spodoptera littoralis)

17 g/ 100 L su

(Larva)

3 gün
BAĞ* Bağ salkım güvesi

(Lobesia botrana)

12.5 g/ 100 L su

 

10 gün (Sofralık ve şaraplık üzüm)
*Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılan alanlarda kullanılamaz.

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANIM ŞEKLİ:

 

Bağ salkım güvesine karşı salkım güvesi uygulama zamanları tahmin-uyarı sistemine belirlenir. Larvisit uygulama için tuzaklarda yakalanan kelebek sayısı tepe noktasına ulaşıp, düşmeye başlamalı, etkili sıcaklık toplamı 1. Dölde 120 gün-derece, alacakaranlık sıcaklıkları üst üste 2 gün 15 C ve üzerinde olmalı, bu durum ilerleyen günlerde de devam etmelidir. Etkili sıcaklık 2. Dölde 520 gün-derece, 3. Dölde 1047 gün-dereceye ulaşmalı, asma fenolojisi 1. Dölde çiçek tomurcuğu, 2. Dölde koruk, 3. Dölde tatlanma başlangıcı döneminde olmalıdır. İlk larva çıkışı görüldüğünde uygulamaya karar verilir. Her döle bir uygulama yapılır.

 

Mısır çizgili yaprakkurduna karşı  2-4 ve 4-6 yapraklı bitki gelişme dönemlerinde tarlayı temsil edecek şekilde 5 noktada sıra üzerindeki yan yana 5’er bitki olmak üzere toplam 25 bitki kontrol edilerek larvalar sayılır. Ortalama 2 larva/bitki olduğunda uygulama yapılır.

 

Patlıcan yeşilkurta karşı tarlaya köşegenler yönünden girilip, tarlanın büyüklüğüne göre 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, sap, meyve ve sürgünlerinde, yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5’i bulaşık bulunmuş ise uygulama yapılır.

 

Domates güvesine karşı ergin çıkışını saptamak için dikimden hemen sonra tarlada (1-2 tuzak/ha) ve serada (1 tuzak/sera) eşeysel çekici feromon tuzaklar kullanılır. Tuzaklar haftada bir kontrol edilir ve tuzakta ilk ergin görüldüğünde üretim alanının büyüklüğüne göre en az 100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde yumurta, larva ve pupa aranır. 100 bitkiden 3’ü zararlının herhangi bir biyolojik dönemi ile bulaşık ise uygulama yapılır.

 

Biber, Patlıcan ve Hıyarda pamukyaprak kurduna karşı köşegenler yönünde yürüyerek, 100 bitkide 1-2 yeni açılmış yumurta paketi veya 4-5 larva görüldüğünde zararlı ile mücadele gereklidir. Uygulama larvalar dağılmadan yapıldığından sonuç daha iyi olacağından uygulama zamanına özen gösterilmelidir.

Hemen İndir
Hemen İndir