Korpam

Korpam

Aktif Madde 500 g/L Metam-Sodium
Formülasyon Şekli SUDA ÇÖZÜNEN KONSANTRE (SL)
Ambalaj -

Açıklama

KORPAM adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup Z olarak sınıflandırılmış bir fumiganttır.

Kullanıldığı Bitkiler

Domates (Sera)
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU
 

 

 Domates (Sera)

Kök-ur nematodları

(Meloidogyne spp.)

100 l/da

(Solarizasyon ile)

Solgunluk ve Kök Çürüklüğü
(Fusarium oxysporum, Fusarium solani)
Kök-ur nematodları

(Meloidogyne spp.)

60 – 125 ml/m2

(Solarizasyonsuz)

Yabancıot tohumları

KULLANMA ŞEKLİ:

 

1) Seralarda damla sulama sistemi ile ve solarizasyon uygulaması ile fumigasyon yapmak için toprak yüzeyi şeffaf plastik örtü ile gaz kaçmayacak şekilde iyice kapatılır, daha sonra KORPAM damla sulama sistemi ile toprağın 20-25 cm derinliğine inecek şekilde uygulanır. Solarizasyon uygulaması en az 4-6 hafta devam eder.

 

2) Toprak 10 cm yüksekliğindeki eşit tavalara ayrılır. Tavaların içi tamamen su ile doldurulur ve her m2’ye 60-125 ml KORPAM gelecek şekilde ilaçlanır. Parsel sırtlarıda 10 L’ lik sulama tenekesine 60-125 ml ilaç katılarak sulanmalıdır. (Bu ilaçlı su karışımı 1 metrekare alan içindir) Seranın bütün duvarlarına da aynı oranda ilaçlı su püskürtülür. Tavalara ilaç verdikten sonra, mutlaka kürekle tavaların içindeki ilaç karıştırılmalı, ilaçlama işi bittikten sonra toprak yüzeyi mutlaka naylon örtülmeli ve seranın dış naylonu veya camları mutlaka kapatılmalıdır. Böylece gazın uygulama alanı dışına çıkışı önlenmelidir. Sera bu şekilde örtülü halde 15-20 gün bekletilir.

 

Her iki uygulamada da bekleme müddetinden sonra örtülerek kaldırılarak damla sulama ile veya salma sulama ile toprak sulanacaktır. Toprak tava gelince toprağı havalandırmak için 3-4 günde 2 sürüm yapılmalıdır. Bu süre sonunda toprakta ilaç kalıntısı olup olmadığından emin olmak için tere testi yapılmalı ve tere testinin sonucuna göre karar verilmelidir.

Hemen İndir
Hemen İndir