Kormetox 240 SC

Kormetox 240 SC

Aktif Madde 240 g/L Methoxyfenozide
Formülasyon Şekli Süspansiyon Konsantre (SC)
Ambalaj 100cc – 250cc – 1Lt

Açıklama

KORMETOX 240 SC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 18 olarak sınıflandırılmış bir insektisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Bağ Biber Domates Elma Pamuk
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANZİMA ADI UYGULAMA DOZU SON UYGULAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE
PAMUK Pamuk yaprakkurdu (Spodoptera littoralis) 37,5 ml/da (2. ve 3. Dönem larva) 21 gün
BAĞ* Salkım güvesi (Lobesia botrana) 40 ml/ 100 l su (larva-yumurta) 7 gün
ELMA Elma içkurdu (Cydia pomonella) 60 ml/ 100 l su (larva) 14 gün
DOMATES (Sera) Pamuk yaprakkurdu (Spodoptera littoralis) 50 ml/da (larva) 1 gün
BİBER (Sera) Yeşilkurt (Helicoverpa armigera) 60 ml/ da (larva) 1 gün
*Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılan alanlarda kullanılamaz.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

 

Pamukta pamukyaprak kurduna karşı 10-15 adımda bir bitki olmak üzere toplam 25 bitkinin yaprak, tarak, çiçek ve kozaları kontrol edilir. Bitki başına 0.5 larva veya 25 bitkide 2 yumurta paketi veya 2 yeni açılmış yumurta paketi görüldüğünde uygulamaya karar verilir.

 

Bağ salkım güvesine karşı salkım güvesi ilaçlama zamanları tahmin-uyarı sistemine belirlenir. Larvisit uygulama için tuzaklarda yakalanan kelebek sayısı tepe noktasına ulaşıp, düşmeye başlamalı, etkili sıcaklık toplamı 1. Dölde 120 gün-derece, alacakaranlık sıcaklıkları üst üste 2 gün 15 C ve üzerinde olmalı, bu durum ilerleyen günlerde de devam etmelidir. Etkili sıcaklık 2. Dölde 520 gün-derece, 3. Dölde 1047 gün-dereceye ulaşmalı,asma fenolojisi 1. Dölde çiçek tomurcuğu, 2. Dölde koruk, 3. Dölde tatlanma başlangıcı döneminde olmalıdır. İlk larva çıkışı görüldüğünde uygulamaya karar verilir. Her döle bir uygulama yapılır.

 

Domateste pamukyaprak kurduna karşı köşegenler yönünde yürüyerek, 100 bitkide 1-2 yeni açılmış yumurta paketi veya 4-5 larva görüldüğünde zararlı ile mücadele gereklidir. Uygulama larvalar dağılmadan yapıldığından sonuç daha iyi olacağından uygulama zamanına özen gösterilmelidir.

 

Biberde yeşilkurta karşı alana köşegenler yönünden girilip, alanın büyüklüğüne göre 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde, yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5’i bulaşık bulunmuş ise uygulama yapılır.

 

Elmada Elma İçkurduna karşı yapılacak uygulamalar tahmin ve erken uyarı sistemine göre yönlendirilmelidir. Elma iç kurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak, yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir.

Hemen İndir
Hemen İndir