Insert WG

Insert WG

Aktif Madde % 57 Metiram + % 4.8 Cymoxanil
Formülasyon Şekli Suda Dağılabilir Granül (WG)
Ambalaj 800 gr- 1 kg

Açıklama

INSERT WG adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M3;27 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Bağ Domates Hıyar Kabak Karpuz Kavun Patates
Bitki Adı Zararlı Organizma Adı Uygulama Dozu Ve Dönemi Son Uygulama İle Hasat

Arasındaki Süre

Bağ* Mildiyö
(Plasmopara viticola)
200 g/ 100 l su 28 gün
Domates Domates mildiyösü
(Phytophtora infestans)
200 g/ 100 l su 21 gün
Hıyar, Kabak, Kavun, Karpuz Kabakgillerde mildiyö
(Pseudoperonospora cubensis)
200 g/ 100 l su 21 gün
Karpuz Erken yaprak yanıklığı
(Alternaria cucumerina )
200 g/ 100 l su 14 gün
Patates Domates mildiyösü
(Phytophtora infestans)
200 g/ 100 l su 28 gün
*Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılan alanlarda kullanılmaz.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan BKÜ önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılmalıdır. İlaçlama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım su depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir.  Hazırlanan karışım aynı gün içinde kullanınız.

 

KALİBRASYON:

İlaçlama öncesinde ilaçlama makinesinin kalibrasyonu yapılmalıdır. İlaçlamalarda iyi bir kaplama sağlayacak şekilde belirli alana verilecek karışım miktarı ayarlanmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde rüzgarsız veya rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

 

İLAÇLAMA MAKİNASININ TEMİZLİĞİ:

İlaçlamanın tamamlanmasından hemen sonra ilaçlama makinesinin deposunu güvenli bir şekilde boşaltınız. Depoya temiz su doldurduktan sonra karıştırıcıyı ve püskürtme sistemini çalıştırarak tüm parçalarını yıkanmasını sağlayınız. Yıkama işlemi su kaynaklarının yakınında yapmayınız. Yıkama suyunu ve atıkları su kaynaklarına boşaltmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Bağ Mildiyö:

İlk uygulama sürgünler 25-30 cm ulaşınca başlanmalıdır. İkinci ve sonraki uygulamalar 1. Uygulamanın süresi ve hastalığın gelişme durumu, meteorojik faktörler göz önüne alınarak 10-15 gün ara ile uygulanmalıdır.

 

Domates Mildiyö:

Mücadeleye çevredeki domates yapraklarının 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin altında beyaz kül gibi örtünün görülmesiyle ve hastalığın her yıl çıktığı yerlerde, hastalık için uygun koşullar görüldüğünde uygulamaya başlanır. Hastalığın seyrine ve iklim koşullarına göre 7-10 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

 

Hıyar, Kabak, Kavun Ve Karpuz Kabakgillerde Mildiyö:

Uygulama bitkiler kol atmaya başladığında veya ilk mildiyö belirtisinin görülmesi ile uygulamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre uygulamalar bitkinin her tarafı, özelliklede yaprak altlarını kaplayacak şekilde yapılması gerekmektedir. Hastalığın şiddetine, iklim koşullarına ve ürünün etkinlik süresi dikkate alınarak göre 7-10 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

 

Karpuz (Sera) Alternarya Yaprak Yanıklığı:

Çevrede ilk belirtilerin görülmesiyle uygulamaya başlanmalıdır. Hastalığın şiddeti, iklim koşulları ve ürünün etkinlik süresi dikkate alınarak 7-10 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

 

Patates Mildiyö:

Hastalık çıkışı için yüksek nem gibi iklim koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile uygulamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 10 gün aralıklarla uygulama tekrarlanır.

Hemen İndir
Hemen İndir