Etokort 050 EW

Etokort 050 EW

Aktif Madde 50 g/L Etofenprox
Formülasyon Şekli Suda Yağ Emülsiyonu (EW)
Ambalaj 1Lt

Açıklama

ETOKORT 050 EW adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 3A olarak sınıflandırılmış bir akarisit- insektisittir.

Kullanıldığı Bitkiler

Pamuk Patlıcan
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU SON İLAÇLAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE (GÜN)
Patlıcan  (Açık Alanda) Beyaz sinek (Bemisia tabaci) 250 ml/da 3
Pamuk Kırmızı Örümcek (Tetranychus cinnabarinus, Tetranychus urticae) 500 ml/da 14

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANIM ŞEKLİ:

Kırmızı Örümcek Mücadele zamanının tespiti için sürveye, bitkiler 4-6 yapraklı olduktan sonra başlanır. 40-50 dekarlık pamuk tarlası bir ünite olarak kabul edilir. Her ünite yaklaşık 4 bölüme ayrılır. Her bölümde 10-15 adımda bir 25 bitkiden birer yaprak alınmak suretiyle toplam 100 yaprağın arka yüzeyindeki kırmızı örümcekler büyüteçle sayılır. Buradan yaprak başına ortalama zararlı sayısı hesaplanır. Yapılan survey sonucunda zararlı yalnız tarla kenarında ve mevzii bulunuyorsa, özellikle erken mevsimde yalnız tarla kenarlarının veya mevzii olarak bulunan yerler spesifik ilaçlarla uygulanmalıdır. Eğer zararlı tarla kenarından tarlanın içine yayılmış ve yapılan sürveyde de yoğunluk yaprak başına Akdeniz’de 5, Ege ve Güneydoğu Anadolu’da 10 adet kırmızı örümceğe ulaşmış ise kaplama uygulama  yapılır. Kırmızı örümcekte ilk bulaşmalar hem tarla kenarında hem de tarla içinde mevzii olup homojen bir dağılım göstermemektedir.

Patlıcanda beyazsineğe karşı beyaz sinek ile bulaşık olduğu saptanan alana köşegenler yönünden girilir. Her beş adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva+pupa olduğunda kimyasal mücadele uygulanır.

Hemen İndir
Hemen İndir