Amangel SL

Amangel SL

Aktif Madde 421 g/L Hidrolize Protein
Formülasyon Şekli Suda Çözünebilir Sıvı (SL)
Ambalaj 500cc – 1Lt

Açıklama

-

Kullanıldığı Bitkiler

Kiraz Turunçgiller Zeytin
BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU /

10 LT SUYA

KİRAZ Kiraz Sineği (Rhagoletis cerasi) 500 ml AMANGEL SL + 400 gram Koruma Malathion WP / 10 litre su (Zehirli yem kısmi dal ilaçlaması)(Ergin)

 

ZEYTİN Zeytin Sineği

(Bactocera oleae)

500 ml AMANGEL SL + 400 gram Koruma Malathion WP / 10 litre su (Zehirli yem kısmi dal ilaçlaması)
TURUNÇGİLLER Akdeniz Meyve Sineği

(Ceratitis capitata)

500 ml AMANGEL SL + 400 gram Koruma Malathion WP / 10 litre su (Zehirli yem kısmi dal ilaçlaması)

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Kiraz: Görsel sarı yapışkan tuzaklarda ilk ergin yakalandığı zaman Kiraz ağaçlarının güney-doğusundaki meyveli kalınca bir dalın 1,5-2 m2’lik kısımlarına sıra atlamadan meyve ve yaprakların homojen şekilde ıslanması sağlanacak şekilde uygulama yapılmalıdır. İlaçlamalar açık ve rüzgârsız hava koşullarında yapılmalıdır. İlaçlamalar ilacın etki süresine ergin uçuşunun devam etmesi durumuna göre ve son ilaçlama ile hasat arasındaki süre dikkate alınarak tekrar edilir.

Zeytin: İlaçlama sofralık zeytinlerde % 1 vuruk, yağlık çeşitlerde % 6-8 vuruk görüldüğünde ağaçların güneydoğu kısımlarına 1.5-2 m² ‘lik kısmına sıra atlamadan iyice ıslatılarak yapılmalıdır. Dış bulaşmaların olmadığı zeytinliklerde 10 gün ara ile hasata 20 gün kalana kadar devam edilir.

Turunçgil: Meyvelerin dipten sararmaya başladığı dönemde  (hasat dönemi ) ağaçların güney tarafında kalınca bir dalın 1,5-2 m2’lik kısımlarına sıra atlamadan meyve ve yaprakların homojen şekilde ıslanması sağlanacak şekilde uygulama yapılmalıdır.

Hemen İndir
Hemen İndir