Morecare DF

Morecare DF

Aktif Madde % 80 Kükürt (Mikronize Kükürt)
Formülasyon Şekli Suda Dağılabilir Granül (WG)
Ambalaj 800 gr

Açıklama

RECARE DF adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup M2,M olarak sınıflandırılmış bir fungisit-akarisittir.

BİTKİ ADI ZARARLI ORGANİZMA ADI UYGULAMA DOZU
Bağ * Bağ küllemesi (Erysiphe necator) 400 g/100 L su
Bağ uyuzu (Eriophyes vitis) 490 g/100 L su
Elma Külleme (Podosphaera leucotricha) 400 g/100 L su
Şeftali Külleme (Sphaerotheca pannosa var. Pesicae) 400 g/100 L su
Gül Külleme (Sphaerotheca pannosa var. Rosae) 400 g/100 L su
Begonya Külleme ( Microsphaera begoniae) 300-350 g/100 L su
Nohut Antraknoz (Ascochyta rabiei) 300 g/100 L su
Soğan Soğan mildiyösü ( Peronospora destructor) 300 g/100 L su
Fasulye Fasulye pası (Uromyces appendiculatus) 300 g/100 L su
Sebze Kabakgillerde külleme (Erysiphe cichoracearum) 400 g/100 L su

 

Patlıcangillerde külleme  (Leveillula taurica) 400 g/100 L su
Meyve ağaçlar Meyve ağaçları akarı (Teyranychus viennensis, T. Urtcae., Panonychus ulmi) 400 g/100 L su
Turunçgiller Turunçgil Kırmızı örümceği (Panonychus citri) 600 g/100 L su

 

Turunçgil tomurcuk akarı (Aceria sheldoni) 600   100 L su

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

 

Bağ küllemesi:

  1. Uygulama: Çiçekten önce sürgünler 25-30 cm uzunlukta iken,
  2. Uygulama : Çiçeklenme öncesi çiçek tomurcuklarının ayrıldığı dönemde
  3. Uygulama: Çiçek taç yapraklarının döküldüğü ve korukların küçük saçma tanesi iriliğinde olduğu dönemde
  4. Ve diğer uygulamalar: 3. Uygulamadan sonra kullanılan ürünün etki süresine göre, tanelere ben düşme dönemine kadar yapılır.

Bağ yaprak uyuzu: Bağ küllemesine karşı kullanılan ürün bu zararlıyı da kontrol altına aldığından bağ yaprak uyuzuna karşı özel bir uygulama yapılmaz.

Elma Küllemesi:

  1. Uygulama: Pembe çiçek tomurcuğu döneminde
  2. Uygulama: Çiçek taç yapraklarının %60-70’i döküldüğü dönemde
  3. Ve diğer uygulamalar: Hastalık için uygun koşullar devam ettiği sürece kullanılan ürünün etki süresi dikkate alınarak uygulamalara devam edilir.

Şeftali Küllemesi:

  1. Uygulama: Önceki yıllarda hastalığın yokluğuna göre belirlenmelidir. Hastalık bahçede ilk defa çıkıyorsa belirtiler görülür görülmez uygulamaya başlanır. Daha önceki yıllarda hastalık görülmüş ise budamadan sonra yapılacak kontrollerde, ağaçlardaki hastalıklı sürgün oranı 1/3’ü bulunuyorsa belirtiler görülmeden önce ilk uygulama yapılmalıdır.
  2. Ve diğer uygulamalar: Bitkinin gelişmesine, kullanılan preparatın etki süresi dikkate alınarak enfeksiyon koşulları ortadan kalkıncaya kadar uygulamaya devam edilmelidir.

Gül Küllemesi: Yaprak ve tomurcuk oluşumu başladığında ilk uygulama yapılmalıdır. Uygulama sabah serinliğinde rüzgarsız ve yağışsız havalarda yapılmalı ve bitkinin tüm yüzeye uygulanmalıdır. Kullanılan ürün etki süresi ve hastalığın seyrine göre uygulamalar tekrarlanmalıdır.

Begonya Küllemesi: Yapraklar üzerinde ilk belirtiler görülünce başlanır. Birer hafta ara ile uygulama tekrarlanır.

Sebze- Patlıcangillerde Külleme: Tarlada ve serada ilk hastalık belirtileri görülünce uygulamaya başlanır.

Sebze-Kabakgillerde Külleme : İlk hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamaya başlanır. Hastalığın şiddeti iklim koşulları ve ürünün etkinlik süresine bağlı olarak uygulamaya devam edilir. Günlük sıcaklık ortalamasının 27 C’nin üstünde ve orantılı nemin %50’nin altında olduğu zamanlarda uygulamaya ara verilir.

Soğan Mildiyö: Günlük ortalama sıcaklığın 16°C’ye ulaşması ve orantılı nemin %80’i bulması ile mücadeleye başlaması gerekirse de çevrede ilk hastalık belirtilerinin saptanması ile uygulamaya başlanabilir.

Nohut Antraknozu: Uygulamaya günlük ortalama sıcaklığın 10 C° ve orantılı nemin en az %80 olması durumunda başlanması gerekirse de, pratik olarak yörede hastalığın ilk belirtileri görülmesi ile başlanmalıdır. Hastalığın şiddeti, iklim koşulları ve ürünün etkinlik süresi dikkate alınarak uygulamaya devam edilir. Uygulamanın yapıldığı gün şiddetli yağış oluşmuşsa uygulama tekrarlanmalıdır.

Fasulye Pası: Çevrede fasulye bitkilerinin yapraklarında pas püstüllerinin görülmesinden itibaren uygulamaya başlanmalı ve hastalığın şiddeti, iklim koşulları ve ürünün etkinlik süresi dikkate alınarak uygulamaya devam edilmelidir. Kuru fasulyede olgunlaşma döneminde hastalık görüldüğünde ekonomik ürün kayıplarına neden olmadığından uygulamaya gerek yoktur.

Meyve Ağacı Akarı: Akdiken akarı, ikinoktalı kırmızıörümcek ve Avrupa kırmızı örümceği sayısının yaprak başına ortalama 8-10 adet bireyi geçmesi durumunda uygulamaya gerek yoktur.

Turunçgil Kırmızörümceği: Uygulamaya zararlının taze sürgünlere geçmeden önce yani çiçeklenmeden önceki devrede başlanmalıdır. Bu devrede geçirilmiş ise meyve bağlandıktan sonra da uygulama yapılabilir. Ağaçların içi ve dışı yaprakların alt ve üst yüzeyleri iyice uygulanmalıdır. Günün en sıcak ve yapraklardaki çiğ dolayısıyla sabahın erken saatlerinde uygulama yapılmamalıdır.

Turunçgil Tomurcukları: Zararlı ile bulaşık olduğu bilinen bahçelerde, iklim koşullarına göre ilkbaharda sürgünler 8-10 cm olduğu zaman eski gözlerden yeni gözlere geçişin en fazla olduğu Mart sonu Nisan başlarında uygulama yapılır. Birinci uygulamadan 20-25 gün sonra uygulama tekrarlanır.

Hemen İndir
Hemen İndir