Komore 300 EC

Komore 300 EC

Aktif Madde 150 g/L Propiconazole+150 g/L Difenoconazole
Formülasyon Şekli Emülsiyon Konsantre (EC)
Ambalaj 250cc – 500cc -1LT

Açıklama

Komore 300 EC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup G1:3 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir.

Bitki Adi Zararli Organzima Adı Uygulama Dozu Son Uygulama İle Hasat Arasindaki Süre
Buğday Septorya yaprak lekesi
(Septoria tritici)
40 ml/da 21 gün
Sarı Pas
(Puccinia striiformis)
Kahverengi Pas
(Puccinia recondita tritici)
Kara pas
(Puccinia graminis tritici)
40 ml/da 21 gün
Antepfıstığı Karazenk
(Pseudocercospora pistacina)
50 ml/100 L su 21 gün
Şeker Pancarı Yaprak leke hastalığı
(Cercospora beticola)
30 ml/da 21 gün
Turunçgiller Kahverengi Leke Hastalığı
(Alternaria alternata f.sp.citri)
50 ml/100 L su 21 gün
Nar Kahverengi Leke Hastalığı
(Alternaria alternata)
50 ml/100 L su 21 gün

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Buğdayda septorya yaprak lekesi:

Eğer iklim koşulları hastalığın gelişmesine uygun gidiyorsa ve epidemic bir durum olasılığı varsa yeşil aksam uygulaması uygulanır. Genel olarak uygulama için en iyi zaman bayrak yaprağının tamamen açıldığı kın döneminin sonu veya başak çıkışı öncesidir. Erken dönemde bitkinin üst kısımlarına doğru tırmanan bir enfeksiyon için bayrak yaprağının çıkması beklenmelidir. Aynı şekilde, tarla bulaşıksa ve başaklanma döneminde yağışlı havalar devam ediyorsa ekonomik zarar söz konusu olabileceğinden uygulamaya gerek duyulabilir. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda 21-28 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

 

Buğday pas hastalıkları:

Sarı pas, Kahverengi pas, Kara pas

Hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamalara başlanmalıdır. Pas etmenlerine karşı yeşil aksam uygulaması yapılır. Yaprakların ve sapın yüzeyi karışım ile kaplanacak şekilde uygulama yapılmalıdır. Iklim koşulları ve hastalığın durumu dikkate alınarak gerektiğinde 21-28 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

 

Antepfıstığı karazenk:

  1. Uygulama: Koruyucu fungusitlerle mücadele yapılacaksa, uygulamaların mutlaka ilk enfeksiyonlardan önce, yaprakların açılmaya başladığı dönemde, tedavi edici fungusitlerle mücadele yapılacaksa meyveler nohut tanesi iriliğinde ve yapraklar tam olarak açtığı dönemde yapılmalıdır. Ayrıca, tedavi edici fungusitlerle ilk belirtilerin görüldüğü dönem kadar uygulama yapılabilir.
  2. Uygulama ve diğer uygulamalar: Kullanılan bitki koruma ürününün özelliği etki süreleri ve yağış durumu dikkate alınarak 15 gün aralıklarla yapılır.

 

Şekerpancarı yaprak leke hastalığı:

Şekerpancarı erişkin yapraklarının %5’inde birer cercospora yaprak lekesi görüldüğünde ilk uyulamaya başlanır. 15-20 gün aralıklarla devam edilmelidir.

 

Turunçgil kahverengi leke:

Uygulamalara, sürgün gelişimi ve iklim özellikleri dikkate alınarak sürgünler gelişmeye başladığında yaklaşık 5-10 cm uzunlukta olduğunda ve ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır. Özellikle sürgün gelişmesi döneminde büyüyen sürgün ve yaprakların yeni oluşan kısımlarının ve genç meyvenin hastalıktan korunması amacıyla 15-20 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir. Uygulamalara sürgün gelişmesinin durduğu, yağışların azaldığı ve sıcaklıkların arttığı ve meyvenin yaklaşık 4 cm çapa ulaştığı zaman son verilir.

 

Narda kahverengi leke hastalığı:

  1. Uygulama : Çiçek tomurcukları belirginleşmeye başladığında yapılır.
  2. Uygulama: Taç yapraklar döküldüğünde yapılır.
  3. Uygulama: Meyveler yarı büyüklüğe gelince yapılır.
Hemen İndir
Hemen İndir